A 93. percben nyertünk
A Kiskunfélegyházával játszottunk alsóházi derbit a vármegyei I-ben hétvégén. A találkozó remekül kezdődött számunkra, Gyapjas Botond találatával előnnyel mentünk szünetre, majd a fordulás után Orcsik megduplázta vezetésünket. A Kiskunfélegyháza számára viszont innen volt visszaút, a 66. és a 77. percben betalált. A végjáték izgalmasan alakult, és ebből mi jöttünk ki jobban: a 93. percben Gyapjas újabb gólt lőtt, ezzel megnyertük a meccset!
Bende Csaba vezetőedző értékelése: – Izgalmas mérkőzésen arattunk fontos győzelmet. Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot hozott kevés helyzettel, több párharccal, de elég sok technikai hibával. A félidő végén az addig is lendületesen játszó Gyapjas Boti egyéni villanása után előnnyel tudtunk menni szünetre. A második félidőt is jól kezdtük, egy szép támadás után Orcsik fejezett be higgadtan egy beadást. A mérkőzés akkor változott meg, amikor a félegyházi csapat egy megpattanó szerencsés góllal szépített. Ezután az ellenfelünk lendületes cseréi révén is nyomást gyakorolt ránk és egy egyéni hiba után kiegyenlített. A hátralevő rohanásban mindkét kapu előtt nagy helyzetek maradtak ki, tulajdonképpen a középpálya eltűnt és mindkét csapat győzelemre játszott. A legvégén egy kontra után Gyapjas Boti ismét betalált ezzel végül mi tudtuk megszerezni az önbizalomnövelő győzelmet.
Kecskeméti LC – Kiskunfélegyháza 3-2 (1-0)
Vármegyei I., 10. forduló
Kecskemét
2025. október 25.
A KLC összeállítása: Bogdán – Kele, Orcsik (Ónodi 88.), Varga M., Zoboki, Gyapjas B., Banó (Gondi 46.), Salah, Nagy B. (Ditso 86.), Terbe, Schneider (Losonczi 46.).
Gólszerzők: Gyapjas B. (43., 93.), Orcsik Gergely (50.), ill. Tóth B. (66.), Kurgyis (77.).
Szerző: KLC/kecskemetilc.hu




-
