Kedden délelőtt az MLSZ budapesti székházában tartották meg az osztályozók sorsolását, ahol összesen 17 csapat várt sorsára.
A licenccel rendelkező bajnokok közül végül a Tolna és a Pécsvárad nem vállalta a magasabb osztályt, így a számoknak köszönhetően 14 csapatot sorsoltak össze, 3-an pedig szerencsések voltak, hiszen meccsek nélkül juthatnak fel a harmadosztályba. A Kecskeméti LC-t a hatodik párban húzták ki, ellenfélként pedig a Hajdú-Bihar megyei bajnokot, a Hajdúböszörményt kaptuk. Az osztályozó első felvonására a Széktói Stadionban kerül sor szombaton, majd egy hét múlva következik a visszavágó idegenben.
A feljutásról döntő meccsek az alábbi időpontokban lesznek:
06.09. (szombat): Kecskemét – Hajdúböszörmény, 17:30
06.16. (szombat): Hajdúböszörmény – Kecskemét, 17:00
A párharc során az idegenben lőtt gólok is számítanak, illetve a bajnokságtól eltérően itt már csak 3-3 cserelehetősége van a csapatoknak a meccseken.
A tét óriási, minél több szurkoló buzdítására lesz szüksége a lila-fehér futballistáknak, csináljunk igazi katlan hangulatot itthon és idegenben is!
A hazai mérkőzésre a belépés ingyenes lesz!
Szerző: KLC/kecskemetilc.hu