Megye II.: Márton Tibor elégedett a csapat szezonjával, elindult a felkészülés

A megye II-es felnőtt csapat bronzérmes lett újoncként, ami mindenképpen bravúrnak mondható. A szezont Márton Tibor vezetőedzővel értékeltük, a héten már a felkészülés is elindul. 

Márton Tibor

Mondhatjuk, hogy bravúros teljesítményt nyújtott a csapat. Hogyan értékelnéd a szezont?

Összességében én is ezt gondolom az éves teljesítményről, a srácok tényleg odatették magukat. Mi a középmezőnybe vártuk a csapatot, télen tudtunk egy kicsit erősíteni, ezzel feljebb tudtunk lépni pár lépcsőfokot. Mondhatjuk, hogy ez a szereplés a realitás nagyjából.

Sokáig versenyben voltatok a bajnoki címért, a végső győztes Városföldet kétszer is legyőztétek. Mi hiányzott a bajnoki címhez?

A mi csapatunk túl fiatal volt még, ez a szezon során azért érződött, én is utaltam rá többször. Ha van még 3-4 rutinos emberünk, akkor talán összejött volna az arany is, de ez a következő szezonra talán már meglehet.

Kiket emelnél ki?

Igazából nem szeretek kiemelni senkit, de azért most meg kell említeni Bozsik Mátét. 17 évesen rúgott 45 gólt a bajnokságban, ami azért önmagáért beszél. Volt még egy-két kiemelkedő teljesítmény, de inkább a csapattal voltam elégedett, nem kimondottan személyekkel. Szeretném viszont megemlíteni Karakas Ferencet, aki rendkívül sokat segített nekünk, minden támogatást megadott a munkához.

Miként alakul számotokra a folytatás?

Egyelőre még nem tudjuk, milyen osztályban fogunk indulni. Meglátjuk, mit hoz most a nyár. Ha lesz rá mód, akkor szívesen indulunk a megye I-ben, de ha nem, akkor ugyanúgy oda fogjuk tenni magunkat a megye II-ben is, a lehető legtöbbet kihozva magunkból. Az első játékos megbeszélést pénteken tartottuk, elkezdtük a felkészülést. Most még három edzéssel hangolódunk a munkára, jövő héttől azonban már heti négy lesz. Beiktatunk természetesen edzőmeccseket is, de ezek még szervezés alatt vannak.

Szerző: KLC/kecskemetilc.hu