Ha nyár, akkor strandfoci szezon! Így voltak ezzel az U10-es és U9-es csapat játékosai, akik hétvégén Verebélyi Gábor irányításával estek át a tűzkeresztségen, hiszen először próbálták ki magukat a homokon.
Az MLSZ BKMI szervezésében megyei szintű selejtezőkkel kezdődött el a strandfoci szezon, melyet U10-től egészen U19-ig, több korosztályban is megrendeztek. A fiúk mellett a lányokra is gondoltak a szervezők, a sorozat hamarosan a megyei döntőkkel folytatódik.
Verebélyi Gáborék is indultak az U10-es korosztályban, ahol U9-es játékosokkal egészültek ki, és rögtön szépen sikerült a debütálás:
„A gyerekek először kóstolhattak bele a strandfociba, ami gyakorló élménynek kitűnő volt. Bódi Attila edzőkollégám is sokat segített, hiszen ő a strandfoci válogatott szövetségi kapitánya is volt, most is nagy elánnal vetette bele magát a szervezésbe és a munkába. Mindent elmondott a gyerekeknek a játékról, a szabályokról, ami kellett is a jó szerepléshez. Az első meccsünkön ugyan kikaptunk az UFC-től, de utána az Izsákot, a Kiskunfélegyházát és a Nemesnádudvart is legyőztük, körbeverés után pedig nekünk volt a legjobb a gólkülönbségünk.”
A strandfoci szezon a megyei döntőkkel folytatódik júliusban, erről bővebb is faggatni fogjuk majd Bódi Attilát honlapunkon!
Szerző: KLC/kecskemetilc.hu