MK: Fiatalos lendülettel jutottunk tovább

Szerdán Kiskőrösön játszott kupameccset csapatunk, és első félidei hatékony játékunknak köszönhetően, magabiztosan jutottunk a következő körbe.

kisk

Némedi Norbert ígéretéhez híven rotálta a csapatot, a hétvégi kezdőből csupán hárman maradtak hírmondónak. Így rengeteg fiatal is lehetőséget kapott, akik közül többen első felnőtt tétmeccsüket játszották. Jól indult a találkozó, hiszen már az elején szépen fordult le védőjéről Sudár, majd ballal kilőtte a jobb alsót. A folytatásban is uraltuk a mérkőzést, Bódai ugrott ki egyedül egy előrevágott labdával, majd miután a kapus mellett is elhúzta, higgadtan helyezett az üres kapuba. A Kiskőrös egy-egy alkalommal ugyan eljutott kapunkig, ám Szabó Gergőnek egyszer kellett csak igazán helyén lennie. A félidő vége előtt aztán tulajdonképpen el is dőlt minden, Molnár passzából Petrics törhetett kapura, majd jobbal a bal sarokba lőtt. A második félidőben nem változott a játék képe, megvoltak a lehetőségeink az előny növelésére, ám ezeket elhibáztuk, így maradt a 3-0-os kecskeméti győzelem.

A Magyar Kupa következő fordulóját pénteken sorsolják ki, a párharcokat pedig szerdán bonyolítják le.

Kiskőrös – Kecskeméti LC 0-3 (0-3)

Magyar Kupa 2. forduló, Kiskőrös

Kiskőrös: Mlinkó – Madácsi, Rácz (Markó 46.), Kovács J., Cebei – Miklós, Somlyai (Sárközi 46.), Rimár, Kertész – Szentgyörgyi (Amin 67.), Gyurián.

Kecskemét: Szabó G. – Csizmadia (Toricska 65.), Rapi, Urbán, Farkas – Bódai (Balog 76.), Petrics, Németh, Molnár – Parti (Nádudvari 72.), Sudár.

Gól: Sudár (7.), Bódai (18.), Petrics (36.)

Némedi Norbert: Örülök a győzelemnek, annak különösen, hogy a fiatalok ilyen jó teljesítményt nyújtották. Bizonyították azt, hogy a jövőben számolhatunk velük. Beleillett ez a meccs a hétközi programunkba, most már teljes erőbedobással a hétvégi bajnokira készülünk.

A Kecskeméti LC vasárnap első hazai meccsét játssza, 17:30-kor az Akasztót fogadjuk.

Szerző: KLC/kecskemetilc.hu